16/Kasım/2021

YADER’den CHP’li Ağbaba’ya tepki HABERİMİZ

EKRANHABER.COM SİTESİNDE BASIN AÇIKLAMAMIZ YAYINLANDI.

Aşağı doğru ok

YADER’den CHP’li Ağbaba’ya tepki

YADER, sosyal medya hesabından çocuk esirgeme kurumunu hedef alan CHP’li Ağbaba’ya tepki gösterdi.

ÖZEL HABER  15.11.2021, 23:32
YADER’den CHP’li Ağbaba’ya tepki

Ekran Haber’den Başak Bilgin’in Haberine göre, Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma, Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği  (YADER), sosyal medya hesabından, “Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde 5 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz kurum,uyuşturucu zulası olmuş.Başka ülke olsa yer yerinden oynardı biz de ne bakan ne il müdürü istifa etti. Sorumlular ortaya çıkarılsın bu skandal kapatılmasın” açıklamasında bulunan Veli Ağbaba’ya tepki gösterdi.

YADER’in konuya ilişkin yazılı açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Bazı basın ve yayın organlarında yer alan, “İl Müdürlüğünde Narkotik Operasyonu” başlıklı haber içeriğinde yer alan ve CHP Malatya Milletvekili Sayın Veli AĞBABA tarafından TBMM’de de soru önergesi verilen bir soru da;” Malatya İl Müdürünün özel şoförü olduğu belirtilen F.K’nın bu hapları korumanız altındaki çocuklara veya gençlere içirdiği veya sattırdığı yönündeki dehşet verici iddialarla ilgili hangi araştırmalar yapılmıştır?” şeklindeki ağır suçlama içeren bu soru şekli ve içeriği olarak yaptığımız araştırma ve incelemeler sonrasında aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Ülkemizde devlet korumasında yetişenler olarak; koruma altında 22.000, kamu da 55.000 ve aileleriyle 300.00 hedef kitlesi olan bir kesimiz.

‘İYİ YETİŞMİŞ BİR AİLE KÜLTÜRÜYLE SOSYAL HAYATLARINA HAZIRLANMAKTADIRLAR’

Şu özellikle bilinmeli ki devletimizin koruması ve bakımı altında barınan çocuklar; koruma ve bakım altındayken milli ve manevi değerleriyle birlikte iyi yetişmiş bir aile kültürüyle sosyal hayata hazırlanma evreleri olan gençlik dönemlerinde ve bakım sonrasında sosyal hayatlarında çevresel faktörlerin ve toplumun bakış açıcısna göre toplumda kendi özgüvenleriyle hayatlarını sürdürmektedirler.

‘VARSA BİR İDDİA ARAŞTIRILSIN’

Yukarıda bahsedilen soru önergesi içerisinde bulunan bu soru ve diğer araştırmaların yapılması varsa bir iddia araştırılsın! Lakin iddia dan öte kardeşlerimizin gelişimine ve hedef gösterilen barınma yeri dikkate alındığında bu soruların siyasi amaçlı olduğu anlaşılmaktadır.

Kaldı ki yaptığımız araştırma ve incelemelerde kardeşlerimizin bu yöndeki haberlerden bi haber oldukları, bahse konu tutuklu şahsın çocukların barındığı yerde hiç çalıştırılmadığı anlaşılmakla birlikte yukarıdaki bu ağır suçlamanın gerçeği yansıtmadığı tespit edilmekle birlikte bu soru ve diğer hususların, devletimizin geniş çaplı yapacağı araştırmanın ve yapılacak işlemlerinin de takipçisi olacağımızın bilinmesini belirtmek istiyoruz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığın yapmış olduğu basın açıklamasında belirtilen söz konusu şahısla ilgili gerekli işlemlerin yapılması sevindirici olarak tarafımızca karşılanmıştır.

‘AĞIR İTHAMLARDA BULUNULDU’

Sn. Milletvekilinin, TBMM’ye verdiği soru önergesinde yukarıda belirtilen soru içeriği ve genel olarak bakıldığında kardeşlerimizle ilgili ağır ithamlarda bulunulduğu, bu soru içeriğinin Malatya’daki devlet korumasında yetişen tüm kardeşlerimizi kapsadığı şekilde genellemeli bir soru olduğu ve bu soru içerik olarak yarın bir gün hayat kuracak kardeşlerimizin geleceğini karartır nitelikte olmuştur. Bu tür sorularda özellikle çocukların ali menfaatlerini düşünerek adım atılması daha doğru olacağı kanaatindeyiz!

Bu nedenle, Sn. Milletvekilinin bahse konu soruyu soruş şeklindeki genellemeden ve mesnetsiz bir şekilde haberlerde yer alınması devlet korumasında yetişenler olarak bizleri derinden üzmüştür.

Yetiştirme Yurtlarından yetişen çocuklar devletin çocuklarıdır. Devletin çocukları, necip Türk Milletinin milli ve manevi değerlerine bağlı en değerli insanlarındandır.

‘KİMSE KARDEŞLERİMİZİ TÖHMET ALTINDA BIRAKAMAZ!’

Hiçbir kimse bulunduğu makam veya görevi dahi olsa tüm kardeşlerimizi ve onları yetiştirenleri töhmet altına alacak şekilde tutum sergileyerek, bu aziz devletimizin evlatları olan Yetiştirme Yurtlarında devletin korumasında yetişen kardeşlerimize ağır suçlamalarda bulunamaz.

Bu konuda ‘’ Sn. Milletvekilinin bu soru önergesindeki bu soruyu gözden geçirmesini ve devlet korumasında yetişenler adına dernek olarak özür dilemesini talep ediyoruz.’’ Ifadelerini kullandı.

HABER LİNKİ:

https://www.ekranhaber.com/ozel-haber/yaderden-chpli-agbabaya-tepki-h2988.html