Basın Açıklaması (24.04.2021)

BASIN AÇIKLAMASI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamasında @tcailesosyal Bakanı Sn Derya YANIK Hanımefendinin bir kardeşimizi Makamında ağırlaması ve Sn Bakanın kardeşimizi makamında oturtarak, kardeşimizin geleceğine ışık tutması açısından önemli ve değerli bir adımdır.

Ebeveynlerin yıllardır çeşitli nedenlerle çocuklarına bakmadığı ve dizilerde ve her mecrada bizleri duygu sömürüsüne neden olacak şekilde yayınlara tepki verilmezken, Devletimizin Kıymetli Sn Bakanının bir kardeşimizi art niyetli olmayan davranışının siyasi malzeme yapılmasına karşıyız.

Biz yetiştirme yurtlarında büyüyenlere evini açmayanlara karşı verilmemiş bir çikolata üzerinden Devletimizin küçük düşürülmesine, hele ki bir siyasi parti İl Başkanının “Yetiştirme Evleri Asimilasyon Merkezi” demesi ise tepkilerin iyi niyetli olmadığını ve bizleri nasıl yaraladığını ve derinden üzdüğünü bilinmesini istiyoruz.

Toplumun kardeşlerimize hassasiyeti siyasi malzeme üzerinden yapılmasına izin vermemesi ve kardeşlerimize her ortamda hassasiyet göstermeleri öncelikli talebimizdir.

Dernek olarak kardeşlerimizin çok daha önemli çeşitli sorunlarını dinlerken kendi gözyaşlarımızı artık unutmak zorunda kaldığımızı ve kardeşlerimizin sorunlarına çözüm için gece gündüz demeden koşturmakta olduğumuz ve bu sorunları rapor olarak ilettiğimiz Bakanlığa, son olarak atanan Sn Bakanımızdan kısa zamanda iletmek ve çözümlere dair adımların atılmasını talep etmekteyiz.

Kardeşlerimiz için atılacak adımlar siyaset malzemesi yapılmadan bir insani görev olmalı ve çocukların ali menfaatlerine göre anayasada yeri bulunan korunmaya muhtaç çocuklar için atılacak adımlar hiçbir bürokratik engel konulmadan atılmalıdır.

Bu hususta özellikle Sn Cumhurbaşkanımızdan destek talep etmekteyiz.

Çocukların geleceğine yönelik atılacak adımlarda mutlak suretle görüşlerimiz alınarak uygulamaya geçilmelidir.

Her daim Devletimizin kardeşlerimizi uluslararası standartlarda her türlü imkanı vererek barındırmakta ve sosyal hayatta ekonomik zorluklara karşı devlet işine sokmaktadır.

Devletimiz, kardeşlerimize her daim destek vermekte ve elinden geleni yapmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Salih ÇETİN
YADER Genel Başkanı