Basın Açıklaması(15.11.2019)

SAYI   : 06-130-032 /69                                                                                           15/11/2019

Konu   : BASIN BİLDİRİSİ Hk.

 

BASIN VE SOSYAL MEDYA BÜLTENİ

 

DEVLETİN ÇOCUKLARI KAMUYA ATAMALARLA MUTLULUK GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Öğrenim durumlarına göre yapılan kamuya yapılan atamalar, devlet koruması altında çocuk sitelerinde kalan gençlere mutluluk yaşattı. Genç kardeşlerimiz bu yıl mezun oldukları bölümlere göre kamuya yerleştirildiler. Böylece kamu kurumlarındaki arkeolog, psikolog, avukat, öğretmen, mühendis, sosyolog ve hemşire kadrolarına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’un destekleri ile yerleştirme yapılmış oldu.

 

YADER OLARAK KARDEŞLERİMİZE HER DAİM REHBERLİK EDİYORUZ.

Derneğimizin hedef kitlelerinin yetiştirme yurtlarında büyüyerek ayrılanlar ve onların aileleriyla dayanışma ortamı kurarak, devletin koruması altında barınan, korunmaya muhtaç çocukların her türlü maddi ve manevi sorunlarını çözümlemede yardımcı olmak için çalışmalar yürütmekte ve ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde kardeşlerimize her daim tüm sıkıntılarında rehberlik görevi yapmaktayız.

 

Aile birliğinin öneminine ilişkin proje ve faaliyetler yürütülmekte, korunmaya muhtaç çocukların her türlü tehlikeden korunmasının sağlamaktayız.

 

Bizler, bu amaçları gerçekleştirmek için her türlü koruma, yardımlaşma ve dayanışma ortamını oluşturmak amacıyla genel merkezi Ankara olmak üzere 50 il ve ilçe temsilcilerimizle çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Halen görevde olanların daha önceden öğrenimlerine göre atanamamış olanların mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik olarak; öğrenimlerine uygun unvanlara sınavsız atanmaları için çıkarılan 7103 sayılı kanun 25. Maddesindeki düzenlemelerin daha kapsayıcı olması için çalışmaların takipçisi olmaktayız.

 

DEVLET OCAĞI KARDEŞLERİMİZE HER ZAMAN LİMAN OLMUŞTUR.

Geçen hafta gerçekleştirilen, devlet korumasından yararlanmış gençlerin kamu kurumlarına yerleştirilmesi aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığındaki törenle gençlerin öğrenim durumlarına göre avukat, öğretmen, sosyolog, mühendis ve hemşire gibi kadrolara atama yapıldı.

 

DEVLETIMIZ HİÇBİR ZAMAN KARDEŞLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMAMAKTADIR.

Öğrenim durumlarına göre yapılan 2.183 kadroya atamalar, devlet koruması altındaki kardeşlerimizde mutluluk yaşatmıştır. Devletimiz, kardeşlerimize baba ana şefkatiyle sevgisini sürekli göstermektedir.

 

Devlet korumasında yetişerek atanan bu kardeşlerimiz devletine ve milletine hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

 

Kardeşlerimize mutluluk yaşatan; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’a çok teşekkür ederek Sayın Bakanımıza, plaketimizi takdim ederek kardeşlerimizin diğer taleplerini ilettik, taleplere genel olarak olumlu bakması bizleri de ayrıca sevindirmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

YADER 2019-69- BASIN BÜLTENİ–

 

ELAZIĞ ELAZIĞSONHABER HABER SİTESİ

https://www.elazigsonhaber.com/siyaset/koruma-altindaki-gencler-kamu-ya-atandi-h53757.html