19/Aralık/2019

YADER’DEN BASIN AÇIKLAMASI

Atamalar gözyaşlarına boğdu

Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma, Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği (YADER) Genel Başkanı Salih Çetin, “Öğrenim durumlarına göre kamuya yapılan atamalar, devlet koruması altındaki gençleri mutluluk gözyaşlarına boğdu” dedi.

Atamalar gözyaşlarına boğdu

Melike BOSTAN

ANKARA (Anayurt) – Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma, Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği (YADER) Genel Başkanı Salih Çetin, devlet korumasındaki çocuklar için kurdukları derneğin çalışmalarına ve devlet korumasından yararlanan gençlerin kamu kurumlarına atanmalarına ilişkin açıklamada bulundu. Derneğin hedef kitlesinin yetiştirme yurtlarında büyüyerek ayrılanlar ve onların aileleri olduğunu belirten Çetin, devletin koruması altında barınan, korunmaya muhtaç çocukların her türlü maddi ve manevi sorunlarının çözümü için çalışacaklarını söyledi. Aile birliğinin önemine ilişkin proje ve faaliyetler yürütüleceğini, korunmaya muhtaç çocukların her türlü tehlikeden korunmasının sağlanacağını ifade eden Çetin, her türlü koruma, yardımlaşma ve dayanışma ortamını oluşturmak amacıyla genel merkezi Ankara olmak üzere 50 il ve ilçe temsilcileriyle çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Devlet korumasından yararlanmış gençlerin kamu kurumlarına yerleştirilmesi dolayısıyla geçen hafta Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında gerçekleştirilen törenle gençlerin öğrenim durumlara göre göre avukat, öğretmen, sosyolog, mühendis ve hemşire gibi kadrolara atandığını belirten Çetin şunları söyledi: “Öğrenim durumlarına göre yapılan 2.183 kadroya atamalar, devlet koruması altındaki kardeşlerimizde mutluluk yaşatmıştır. Devletimiz, kardeşlerimize baba ana şefkatiyle sevgisini sürekli göstermektedir. Devlet korumasında yetişerek atanan bu kardeşlerimiz devletine ve milletine hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Ayrıca halen görevde olanların daha önceden öğrenimlerine göre atanamamış olanların mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik olarak; öğrenimlerine uygun unvanlara sınavsız atanmaları için çıkarılan 7103 sayılı kanun 25. Maddesindeki düzenlemelerin daha kapsayıcı olması için çalışmalar devam ediyor. Kardeşlerimize mutluluk yaşatan; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a çok teşekkür ederek Sayın Bakanımıza, plaketimizi takdim ederek kardeşlerimizin diğer taleplerini ilettik, taleplere genel olarak olumlu bakması bizleri de ayrıca sevindirmiştir.”

HABER LİNKLERİ

ANKARA ANAYURT GAZETESİ

http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Atamalar-gozyaslarina-bogdu/694297

ELAZIĞ ELAZIĞSONHABER HABER SİTESİ

https://www.elazigsonhaber.com/siyaset/koruma-altindaki-gencler-kamu-ya-atandi-h53757.html