14/Kasım/2021

Talepleriniz Hk.

Sn. Bakanımıza Sunduğumuz Dosyamızla İlgili Önemle Duyurulur!!!

Kıymetli Kardeşlerim,
ÖNEMLİ❗❗❗
2️⃣8️⃣ Ekim 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ Perşembe Bakan Yardımcımız Sn. İsmail Ergüneş ile yapılan toplantı sonrası alınan karar gereğince komisyon kurulmuş ve bu Komisyona da tarafımca bizzat katılarak aşağıdaki hususlar bilgilerinize sunulur.
0️⃣5️⃣ Kasım 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ Cuma günü T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü nde Uzmanların katılımıyla da oluşturulan Komisyonda dosyamızla ilgili toplantı yapılmıştır.
Sunduğumuz dosyamızdaki başlıklarla ilgili aşağıdaki gündem madeleri tek tek değerlendirilmiş ve ayrıntılı olarak toplantıda bizlerin talepleriyle ilgili görüşlerimiz karşılıklı değerlendirmeler yapılarak talepleriniz gerekçeleriyle komisyonda izah edilmiştir.
Bakan Yardımcımız #Babacan Sn. #İsmailErgüneş ile 3️⃣ saat yapılan toplantı aşağıdaki 1️⃣6️⃣ gündem maddesindeki hususlar ayrıntılı görüşülmüştü.
Kurulan Komisyonda;
05.11.2021 Cuma günü yapmış olduğumuz toplantıda aşağıdaki 1️⃣6️⃣ Gündem Maddesi içinde en çok olarak;
Yeni bir kanun çıkması gerekli olan ve bu nedenle Kanun teklifini ilgilendiren 3 konu olan; ➡️Yurttan 18 yaş öncesi Koruması Kaldırılanların Kamuda İstihdamı, 
➡️Kamuda Müstafi sayılanlara(işten çekilenler ya da göreve başlatılmayanlar) BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK Kamuda İstihdamı, 
➡️Öğrenime göre Unvanına atanamayanların unvanlarına atanması düzenlemesiyle,
➡️YURTTAN AYRILMADAN 1️⃣6️⃣ YAŞINDAN itibaren SOSYAL HAYATA dair ve KAMUDA İSTİHDAMDA 657 ve KAMU PERSONELİNDEKİ tüm uygulamalara yönelik ayrıntılı EĞİTİMLER VERİLMESİ, 
➡️Yurttan ayrılış sonrası işe girene kadar Barınma sorunu çözülmesi, 
➡️İşe girişte istenen sağlık raporu ücretinin Bakanlıkça ödenmesi,
➡️Askere giden kardeşlerimize maddi ve manevi destek sağlanması, 
➡️Mahkemeyi Kazananlara SED yardımı sağlanması,
➡️TOKİ Faizsiz ev kredisi,
➡️Faizsiz Banka Kredisi, 
➡️Evlenenlere BELLİ BİR MİKTAR Çeyiz Yardımı (2828 Kanunun 32. maddenin yendien düzenlenmesi) gibi hususlar ele alınmıştır. 
Toplantı sonrasında;
Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce kendi değerlendirmeleri ve bizlerin görüşlerine de yer verilecek olan rapor, kendilerince hazırlanarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlık Makamına sunulacaktır. 
Bu sunuş sonrası bizlerle de görüşülecek ve son kararı Bakanlık Makamı verecektir.
Bu süreçte mümkün oldukça Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü ve Bakanlık Makamıyla görüşmelerimiz devam edecek ve en son durum Sizlere bildirilecektir.
Süreçte tam netleştikçe ayrıntılı bilgi tarafınıza verilecektir.
Şuan için gidişatın olumlu mu ya da olumsuz mu olacağı yönünde fikir üretmek doğru olmaz.
Ancak, şunu belirtmeliyim ki;
3️⃣ YILDIR her mecrada BİRLİKTE SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ MÜCADELE sonrasında bizlerle bu tür görüşmeler ilk defa yapılmaktadır. Bu açıdan bakarsak dosyamız dikkate alınmaktadır. Şimdilik bu kadar diyebilirim. 
Hadi hayırlısı bakalım.
Salih ÇETİN
YADER Genel Başkanı
SN. BAKANIMIZA SUNDUĞUMUZ DOSYA
Aşağı doğru ok