16/Kasım/2021

Kardeşlerimize Duyurulur❗

Kıymetli Kardeşlerim,

GÖRÜŞME/TOPLANTI 3️⃣

2️⃣8️⃣ Ekim 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ Perşembe ASH Bakan Yardımcımız Sn. İsmail Ergüneş ile yapılan toplantı sonrası alınan karar gereğince komisyon kurulmuş ve bu Komisyona da tarafımca bizzat katılarak toplantı yapılmıştır.

0️⃣5️⃣ Kasım 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ Cuma günü T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü nde Uzmanların katılımıyla da oluşturulan Komisyonda dosyamızla ilgili toplantı yapılmıştır.

1️⃣6️⃣ Kasım 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ Salı günü Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Sn. Musa ŞAHİN ile dosyamız üzerinde görüşme gerçekleştirdik.

Dosyamızla ilgili taslak çalışmanın sona erdiği son hali ASH Bakanı Sn. Derya YANIK Hanımefendiye sunulacağı ve son kararın verileceği belirtilmiş olup, son karar öncesi etraflıca Sn. Genel Müdürümüze aşağıdaki 3 konu ile ilgili ayrıntılı örneklemeler ile konunun önemi izah edilmiştir.

Sn. Genel Müdürümüze bürokrasi sıkıntıları da belirtilmiştir.

Yeni bir kanun çıkması gerekli olan ve bu nedenle Kanun teklifini ilgilendiren 3 konu olan; ➡️Yurttan 18 yaş öncesi Koruması Kaldırılanların Kamuda İstihdamı,
➡️Kamuda Müstafi sayılanlara(işten çekilenler ya da göreve başlatılmayanlar) BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK Kamuda İstihdamı,
➡️Öğrenime göre Unvanına atanamayanların unvanlarına atanması düzenlemesi.

Sn. Genel Müdürümüzün kalbi ve içten desteği bizleri mutlu etmiştir.

Hadi hayırlısı bakalım.

Salih ÇETİN
YADER Genel Başkanı