31/Ekim/2021

TERCİHLERİNİZE AİT KURA SONUÇLARI 3 KASIM 2021 TARİHİNDE AÇIKLANACAK!

Değerli Kardeşlerim,

#İlkatama hakkı olanlar için;

1.050 KARDEŞİMİZİN TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANIYOR!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sn. Derya Yanık tarafından 03 Kasım 2021 tarihinde törenle tercihlerinize ait  kura sonuçları açıklanacak.

YERLEŞTİRME SÜRECİ VE GÖREVE BAŞLAMA SÜRECİ:

Sonuçlara göre tercihlerine yerleşeceklerin aşağıdaki işlemleri takip etmeleri gerekmektedir.

1-2021 EKİM AYI 18-27 Ekim 2021 TERCİH İŞLEMİ DAHA SONRA 2021 KASIMIN İLK HAFTASI KURA İŞLEMİ,

-Yerleştiğiniz sonuç evrakının mutlaka dökümünü alınız. 

2- YERLEŞTİĞİNİZ KURUMLARIN WEB SİTESİNDEKİ DUYURULAR KISMINDA YAYIMLANACAK BELGELERİN KURUMLARA TESLİM SÜRESİ EN FAZLA 2 HAFTA.

-Yerleşeceğiniz kurum tarafından en geç 1-2 hafta içerisinde atama evrakının hazırlanması için sizlerden istenecek belgelerin atandığınız kurumun Web sitelerinin DUYURU kısımlarında açıklanacak ve sizden istenen belgeleri süresinde kuruma teslim ediniz. TESLİM EDECEĞİNİZ BELGELERDE BELİRTTİĞİNİZ ADRESİN BULUNDUĞU İL/İLÇEDE GÜVENLİK VE ARŞİV ARAŞTIRMASI YAPILACAKTIR.

3-İstenen belgelerden olan mezuniyet belgesi/diplomayla ilgili olarak; halen liseyi okuyup ta Hizmetli olarak atanıp ilkokul veya ortaokul mezunlarının, ilkokul veya ortaokulu bitirdiği tarihi gösterir belgeyi mutlaka okullarından şimdiden almaları gerekmektedir. Çünkü kamuda mezuniyet yani okulu tamamlama tarihi gerekmektedir.

4-Tek Hekimden istenen Sağlık raporu veya heyet raporu olan Sağlık kurulu raporunda ödeme zorluğu çekenler, bulundukları illerde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüme başvurarak ücretsiz rapor alma başvurusu ile yazı alıp, o yazıyı sağlık kuruluşlarına ibraz etmeleri halinde ücretsiz yararlanabilir.

5-KURUMLARCA İSTENEN BELGELERDE DOLDURACAĞINIZ GÜVENLİK VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMUNDA BELİRTTİĞİNİZ EV ADRESİNİN BULUNDUĞU İL’DE GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASININ EN FAZLA 3 VEYA 6 AY İÇİNDE OLUMLU SONUÇLANMASI SONUCU GÖREVE BAŞLAMA.

-Atandığınız kurum tarafından sizden istenen belgeleri süresinde tamamlamanız gerekmektedir. Belgeleri kurumlarınıza teslimi sonrasında en geç 3-6 ay içinde güvenlik ve arşiv araştırması sonrasında atama evrakının hazırlanıp, göreve başlama haberi sizlere gelecektir. Bu haber sonrası; göreve il dışından atananlar 15 gün içinde, bulundukları ildeki kuruma atanacakların ise en geç 1 gün içinde göreve başlamaları gerekmektedir.

6-Kura sonucu kamuya yerleştirmesi gerçekleştirilmeyenler hiçbir işleme gerek kalmaksızın 2021 III. Dönem(Aralık) tercihlere otomatik olarak katılacaklardır. Bu durum kamuya yerleşene kadar devam etmektedir.

7-İstihdam hakkından yararlanan kardeşlerimizin göreve başlamalarında karşılaşacakları sıkıntılarda tarafımıza ulaşmaları halinde gerekli destek verilecektir.

8- KURA SONRASI YERLEŞTİĞİNİZ İL’DE EV KİRALARINI ŞİMDİDEN ARAŞTIRMANIZDA YARAR VARDIR.

Kura da ismi çıkmayanlar, 2021 III. Dönem(Aralık) tercihlerine otomatik olarak katılacaklardır.

2021 yılı II. Dönemine katılacak tüm hak sahibi kardeşlerimize önemle duyurulur. 

Şimdiden tüm kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.

Salih ÇETİN
YADER Genel Başkanı

YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Aşağı doğru ok

 

https://sosyalatama.aile.gov.tr/2828-sayili-kanun-kapsaminda-sosyal-hizmet-modellerinden-yararlananlarin-istihdamina-iliskin-yerlestirme-sonuclari/