25/Ocak/2021

Kamuya Yerleştirilmenize İlişkin Tercih Sonuçlarınız Kura Töreniyle Açıklanıyor.

Değerli Kardeşlerim,

#İlkatama hakkı olanlar için;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre;
Daha önceden de duyurduğumuz gibi 26 Ocak 2021 tarihinde Salı günü Sn Cumhurbaşkanımızın ve AÇSH Bakanımızın katılımlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kamuya tercihlerinizin sonucu olan kura töreni yapılacak.
Bu törende engelli, şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının da kamuya yerleştirilmesi yapılacaktır.

Kura töreni yapılacağı gün akşam 17.00’dan itibaren aşağıdaki linkten veyahutta e-devletinizden yerleştirme sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

Sonuçlara göre tercihlerine yerleşeceklerin aşağıdaki işlemleri takip etmeleri gerekmektedir.

1-Yerleştiğiniz sonuç evrakının mutlaka dökümünü alınız.
2-Yerleşeceğiniz kurum tarafından en geç 1-2 hafta içerisinde atama evrakının hazırlanması için sizlerden istenecek belgelerin atandığınız kurumun Web sitelerinin DUYURU kısımlarında açıklanacak ve sizden istenen belgeleri süresinde kuruma teslim ediniz.
3-İstenen belgelerden olan mezuniyet belgesi/diplomayla ilgili olarak; halen liseyi okuyup ta Hizmetli olarak atanıp ilkokul veya ortaokul mezunlarının, ilkokul veya ortaokulu bitirdiği tarihi gösterir belgeyi mutlaka okullarından almaları gerekmektedir. Çünkü kamuda mezuniyet yani okulu tamamlama tarihi gerekmektedir.
4-Tek Hekimden istenen Sağlık raporu veya heyet raporu olan Sağlık kurulu raporunda ödeme zorluğu çekenler, bulundukları illerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüme başvurarak ücretsiz rapor alma başvurusu ile yazı alıp, o yazıyı sağlık kuruluşlarına ibraz etmeleri halinde ücretsiz yararlanabilir.
5-Atandığınız kurum tarafından sizden istenen belgeleri süresinde tamamlamanız gerekmektedir. Belgeleri kurumlarınıza teslimi sonrasında en geç 1 ay içinde atama evrakının hazırlanıp, göreve başlama haberi sizlere gelecektir. Bu haber sonrası; göreve il dışından atananlar 15 gün içinde, bulundukları ildeki kuruma atanacakların ise en geç 1 gün içinde göreve başlamaları gerekmektedir.
6-Kura sonucu kamuya yerleştirmesi gerçekleştirilmeyenler hiçbir işleme gerek kalmaksızın 2021 Mayıs ayında tercih yapabileceklerdir. Bu durum kamuya yerleşene kadar devam etmektedir.
7-İstihdam hakkından yararlanan kardeşlerimizin göreve başlamalarında karşılaşacakları sıkıntılarda tarafımıza ulaşmaları halinde gerekli destek verilecektir.

Şimdiden tüm kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.

Salih ÇETİN
YADER Genel Başkanı

YERLEŞTİRME SONUÇLARI

Aşağı doğru ok

 

 

https://kamusonuc.ailevecalisma.gov.tr/SHCEK_Yerlestirme_Sonucu