5/Mayıs/2019

Kamuoyuna Duyurulur

 

Değerli Kardeşlerim,

Son zamanlarda sosyal medyada yer alan ve bana da ulaştırılan MEMUR-SEN’e bağlı EĞİTİM-BİR-SEN Gaziantep Şubesinin yetiştirme yurtlarında büyüyen kardeşlerimizle ilgili iddia edilen açıklamaları sonucunda, Derneğimiz Genel Merkezi olarak 01 Mart 2019 Cuma günü anılan sendika şubesinden resmi yazıyla ayrıntılı bilgi talebinde bulunulmuştur.

Gerek ilgili şubeden aldığım şifahi bilgiler, gerek ilgili sendikanın Genel Başkanı olan Konfederasyon Genel Başkanıyla yaptığım görüşmeler, gerekse de kardeşlerimle yaptığım görüşmeler ve araştırmalarımla elde ettiğim bilgiler ile istişareler sonucunda bahse konu sendika şubesinin derneğimizin yazısına RESMİ CEVABIN BEKLENMESİNE KARAR VERİLMİŞ olup gelecek RESMİ CEVAP SONRASINDA ALACAĞIMIZ KARARLAR Derneğimiz Genel Merkezince tüm kardeşlerimize duyurulacaktır.

Ben dahil çok yoğun bir şekilde kardeşlerimin üzülmesi bizleri derinden etkilemiştir.

Kamuda görev yapan kardeşlerimizden farklı hizmet kollarına üyeler bulunmaktadır.

Dünden bugüne iddia edilen açıklama ile ilgili dikkatlice adımlar atılmış ve süreç sağlıklı yürütülmektedir.

Ben memuriyet hayatımla birlikte bir memur-sen üyesi olmanın ötesinde asıl bu sendikanın temsil ettiği davanın erdemliler hareketinin üyesiyim. Benim aldığım karar benim dava şuurumda meydana gelmiş bir eksikliği değil, hakkaniyet ölçüleri içerisinde sorumluluğunu aldığım kardeşlerim hakkında iddia edilen şeylerin bi hakkın takipçiliğini yapabilmek içindir.

Bu dava düşüncesinin gerek üyeler bazında ve gerekse yönetim seviyesinde canlandırılması ve hadiselere bir de bu açıdan bakılmasının geldiğimiz süreçte ne derece önem arz ettiği de izahtan varestedir.

Gelinen bu aşamada iddia edilen açıklamayla ilgili TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE KARAR ALMAK ve KAMUDA 65.000 kardeşimize hizmet için YADER GENEL BAŞKANI sıfatımla BUNDAN BÖYLE TARAFSIZ KALMAK adına; İşyeri Temsilciliği, Genel Merkez Üst Kurul Delegeliği ile Genç Memur-Sen Kuruculuğu ve Başkan Vekilliği görevlerinde bulunduğum ve aralıksız 10 yıldır Memur-Sen’e bağlı Ulaştırma Memur-Sen üyeliğimden bugün(04.03.2019) itibariyle ayrılmış bulunmaktayım.

10 yıllık üyeliğim sürecinde dost edindiklerim, gönlümdeki yerlerini her daim muhafaza edecektir.

Saygılarımı sunarım.

Salih ÇETİN
Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği(YADER)
Genel Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir