13/Haziran/2019

Bir Fotoğraf Karesinde Özcan GÜL’ÜN Yaşamı

BİR FOTOĞRAF KARESİNDE ÖZCAN GÜL’ÜN YAŞAMI

Elazığ Harput Yetiştirme Yurdunda birlikte büyüdüğüm değerli merhum Genel Başkanım Özcan GÜL’ü kaybetmenin ötesinde hala daha ölümü benim üzerimdeki derin acılı ruhsal etkisi altında sürmektedir, unutamayacağım bir kardeşim olarak kalacak gönlümde ve kendisiyle ilgili yapılan paylaşımlarda da ayrıca bunu hep yaşamaktayım.
Unutulmaz eserleri ardına bırakarak ve gülümseyerek bizden ayrıldı.
Çok sıkıntılar çekti. Yetiştirme Yurtlarında büyüyenlerin hayata bakan güler yüzüydü.
Sürekli bana bile en zorlu anlarda moral veren acılarını içine gömen biriydi. Aile Bakanlığımızın prensiplerini uygulamak için faaliyetlerini sürdürmek üzere hizmet eden ASPSPOR Gençlik ve Spor Kulübünün 15.12.1018 Olağan Genel Kurul seçin sürecinde inanılmazı başardı yurt hayatından Spor Yöneticiliğine kadar yükselerek devlete vefa borcunu sporcu gençlik yetiştirerek ödeme yolunda vizyoner kişiliğe sahipti. Anlaşılmadı, örselendi.
Siz öyle ya da böyle sizden birinim biran da yokoluşunun ne olduğunu bilemezsiniz!
Acısıyla tatlısıyla yaşanmış çok şey olsa da O SADECE YETİŞTİRME YURDUNDA BÜYÜMÜŞ BİR ÖKSÜZ VE YETİMDİ ama bunu hiç dillendirmedi.
Özelde bana anlattıkları vardı. Rahmetliye yalnız kaldığı ve desteklenmesi gereken zamanda ki dahil her zaman desteğim yetiştirme yurdunda büyüyen kardeşimiz yani bizden biri olmasındandı.
Ayrıca çok üstün başarılı bir şekilde topluma açılan sportif faaliyetleri, projeleri, dünyaya bakışı ve Yetiştirme Yurtlarında/Sevgi Evlerindeki kardeşleri için idealleri kendini düşünmenin üzerindeydi.
Bu fotoğraf karesini ben çekerken kendisine ölsemde gam yemem demiştim, neden diye sorduğunda, bu fotoğraf karesinde 15.12.2018 tarihindeki seçim sonucu Genel Başkan olarak ilk yönetim kararını yazıyordu ve ben buna şahid oldum, bu benim için çok önemli demiştim. Allah bunu bana gösterdi ya! Bu bana yeter dediğimde dahi gülümseyerek nasip demişti ve desteğimden  bana Allah razı olsun demişti.
Bazen bir destek ömür boyu yaptığın desteklerden dahi değeri pahalı biçilemez!
Tabi ölenle ölünmez ancak gelinen noktada devletimiz yetiştirdiği bu vizyoner biriyle kendi aynasını topluma devlet büyükleri olarak gösterdi.
İsmi yaşatılsın diye girişimlerde bulundum.
Hatalar ve küskünlükler olmuştur.
Herkesten talebim herkesin ama herkesin şu fani dünyada amasız olarak rahmetli Özcan GÜL kardeşimize içten hakkını helal etmesidir.
Sizden Allah rızası için talep ediyorum.
Yunus Emre’nin dediği gibi:”Bir avuç toprak, biraz da su’yum ben, Neyimle övüneyim, işte buyum ben.”
Bugün geldiğimiz noktada Allah’ın emriyle aramızdan Allah’ın rahmetine mübarek ramazan ayında vefat ederek gitti.
Hakkım helal olsun, Allah cennetiyle şereflendirsin.

Salih Çetin

Genel Başkan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir