27/Eylül/2021

BASIN AÇIKLAMASI( 27.09.2021)

YETİŞTİRME YURTLARINDAN AYRILANLARI KORUMA YARDIMLAŞMA VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ
GENEL MERKEZİ ANKARA

BASIN AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı Burdur Defterdarlığı’nda Müdür Vekili olarak görev yaptığı öğrenilen ve bir STK’da İşyeri Temsilcisi olduğu bildirilen Serkan ÇEVİK adlı şahsın;

Bugün(27.09.2021) akşam saatlerinde tarafımıza ulaşan sosyal medya paylaşımında:

“Laiklik dinini Yetiştirme Yurtlarında çocuklara öğrettiniz, ne edep ne İslam, ne vatan sevgisi öğrettiniz…”diye çok çirkin, haddini aşan, ağır ithamlarda bulunarak, mesnetsiz bir paylaşımda bulunmuştur.

Öncelikle ilgili STK’nın Hizmet Kolundaki Genel Başkan ile görüşülmüş, Sn. Başkan kurumsal olarak bizlerin asla kabul etmediği bu paylaşımla ilgili tarafımızdan kişi hakkında sendikal olarak gerekenin yapılacağını beyan etmiştir.

Kendisi devletin bir memuru olan söz konusu kişinin bu çirkin paylaşımı bizleri derinden üzmüştür.

Yetiştirme Yurtlarından yetişen çocuklar devletin çocuklarıdır. Devletin çocukları, necip Türk Milletinin milli ve manevi değerlerine bağlı en değerli insanlarındandır.

Yetiştirme Yurtlarında yetişen ve bizleri yetiştirenler cennet vatanımız Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşı olarak Türk Milleti’nin birer evladır.

Laiklik bir din değil
Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sının 2. maddesinde belirtildiği şekliyle:”Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde,
insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan,
DEMOKRATİK, LAİK ve SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİDİR.” hükmü amirdir.

Türk Milleti kadim medeniyetinden aldığı töreleriyle kültürüyle EDEPLİDİR.

Türk Milleti İSLAM DİNİNİ yaşayan necip ve münevver bir millettir.

Türk Milleti vatanına bağlı ve VATAN SEVGİSİYLE yaşayan canını vatanını için feda eden aziz millettir.

Hiçbir kimse bulunduğu makam veya STK görevi dahi olsa şahsi ihtirasları ve hasmane tutum sergileyerek, bu aziz devletimizin evlatları olan Yetiştirme Yurtlarında devletin korumasında yetişen kardeşlerimize dil uzatamaz.

Hiçbir kardeşimize, kimse dinsiz, edepsiz ve vatan sevgisisizdir diyemez

Bu çirkin paylaşımı devlet korumasında Yetiştirme Yurtlarında yetişenler olarak şiddetle ve nefretle kınadığımızı beyan ediyoruz.

Bu şahsın görev yaptığı Bakanlık Makamına gerekli resmi müracaatımızı yapacağımızı,
Ayrıca hukuki olarak gerekli işlemleri başlatacağımızı tüm kardeşlerimizin özellikle bilmesini ve asla morallerini bozarak yanlış şeylere tevessül etmemelerini ve sakin olmalarını özellikle rica ediyoruz.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığını, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığını bizlere bu denli ağır ithamlarda bulunan şahıs hakkında gerekli işlemlerin yapılması talep ediyoruz.
Kamuoyuna duyurulur.

Salih ÇETİN
YADER Genel Başkanı