26/Eylül/2020

BASIN AÇIKLAMASI 2020-2

 

BASIN AÇIKLAMASI 2020-2

İNSANLIĞA ÇAĞRIMIZDIR

Bir Yetim kız çocuğun aşağıdaki KİMSESİZLER dizi fragmanında #BenKöpekDeğilim haykırışına devletimiz müdahale etmelidir.Raptiye

Aşağıdaki tanıtım videosunda devletimize emanet edilen çocukların koruyucu aileye tesliminde insanlık dışı davranış devletimizce yapılmamaktadır.

Fragmandaki aşağıdaki ifadeler İNSANLIK SUÇUDUR: “-Ailesi olmayanlar hiçtir, -Bacaklarıma sarılacaksınız, -Kendinizi acındıracaksınız, -Hani o barınaktaki köpekler varya, -Beni seç Beni seç diye yaltaklanan köpekler, -işte öyle davranacaksınız. “

 

Çocuk Esirgeme Kurumu(Yetiştirme Yurtları, Çocuk Yuvaları, Sevgi Evleri, Çocuk Sitesi, Çocuk Evleri) sırasıyla isim değişikliğine uğrayan devletimizin evlerinde Büyüyenlere bu denli ağır bir travma yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur.

 

Aşağıdaki dizinin yayınlanmasının durdurulması devlet korumasında yetişen kardeşlerimizin öz güven içinde gelecekleri ve yaşamsal hakları için elzemdir.

 

Bu tür diziler aslında; YETİM ve ÖKSÜZ çocuklar üzerinden raytingle Yetiştirme Yurtlarında büyüyen kardeşlerimizin toplumda ve kurdukları ailelerine olumsuz algı ve travmadır.

 

Bir insanın aile ortamında büyüyememesi onun suçu değildir. Ailesi olmayanlarda insandır ve kardeşlerimizden ailesi olmayıp aile kuran bir çok değerli insan vardır.

 

Koruyu aile; aslında ailesi olmayanlara KAN BAĞI İLE DEĞİL CAN BAĞI İLE BAĞLANAN SEVGİ BULUŞMASIDIR, KORUYUCU AİLELERİMİZ VE YANLARINDAKİ KARDEŞLERİMİZ İNSANLIĞA EN GÜZEL ÖRNEKTİR.

 

Aşağıdaki fragman sadece kimsesiz çocuklarımıza değil tüm çocuklara da kötü örnek olmakta ve insanlığı korkuyla yetiştirmeye yöneliktir.