15/Ekim/2021

2021 YILI II. DÖNEM KAMUYA YAPILACAK TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI!!!

Kıymetli Kardeşlerim,

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu’nun ek-1 maddesi gereğince kamuya yerleştirmesi yapılacak kardeşlerimizin 2021 yılı II. Dönem tercih işlemlerine dair Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca açıklandığı üzere 18 Ekim – 27 Ekim 2021 tarihleri (27 Ekim 2021 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir.) arasında e-devlette gerçekleştirilecektir.

Tercih kılavuzu aşağıdadır.

Ayrıca 18 Ekim 2021 Pazartesi günü e-devletten yayınlanacaktır.

ÖNEMLİ!!!

Tercihler öncesinde;  e-devletten DEVLET MEMURİYETİ için ve KAMUya verilmek üzere adli sicil kaydı ve arşiv kaydı olanların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesindeki hususlara göre sıkıntılarının olmamasına dikkat edilmesi gerekmekte, aksi takdirde bu madde de belirtilen sicil kaydı veya arşiv kaydı olanların tercihlerini yapmaları sonucu yerleştikleri kurumlarda göreve başlatılmalarında sıkıntı olabileceği hususlarına dikkat etmeleri gerekir.

TERCİHLER AÇILDIĞINDA KILAVUZU OKUMADAN,

KURUMLARI ARAŞTIRMADAN VE

DANIŞMADAN E-DEVLETTEN TERCİHLERİNİZİ ACİLEN ONAYLAMAYIN!!! 

Tercihlere ilişkin değişiklik, silme, onay vb. bütün işlemler internet üzerinden yapılacak olup, tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen silinmesi vb. talepleri içeren dilekçeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kesinlikle işleme alınmayacaktır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

30 TERCİH HAKKI VERİLMEKTEDİR, TERCİHLERİNİZİ BOŞ BIRAKMAYINIZ!!!

ÖRNEĞİN SADECE ANKARA İLİNE ATANMAK İSTEDİĞİNİZDE SADECE ANKARA İLİNDE AÇILAN KURUMLARI SEÇMELİSİNİZ.

İLK 10 TERCİHİNİZE DİKKAT EDİNİZ!!!

GENELDE İLK 10 TERCİHE YERLEŞTİRME İŞLEMİ YAPILIYOR!!!

YERLEŞTİRME SÜRECİ VE GÖREVE BAŞLAMA SÜRECİ:

1-2021 EKİM AYI 18-27 Ekim 2021 TERCİH İŞLEMİ DAHA SONRA KURA İŞLEMİ,

2- YERLEŞTİĞİNİZ KURUMLARIN WEB SİTESİNDEKİ DUYURULAR KISMINDA YAYIMLANACAK BELGELERİN KURUMLARA TESLİM SÜRESİ EN FAZLA 2 HAFTA.

3- KURUMLARCA İSTENEN BELGELERDE DOLDURACAĞINIZ GÜVENLİK VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMUNDA BELİRTTİĞİNİZ EV ADRESİNİN BULUNDUĞU İL’DE GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASININ EN FAZLA 3 VEYA 6 AY İÇİNDE OLUMLU SONUÇLANMASI SONUCU GÖREVE BAŞLAMA.

2021 yılı II. Dönemine katılacak tüm hak sahibi kardeşlerimize önemle duyurulur. 

 

Salih ÇETİN

YADER Genel Başkanı

 

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Aşağı doğru ok

2021- EYLÜL TERCİH KILAVUZU