29/Haziran/2020

Kura Sonuçları Açıklanıyor… Kura Sonrasına İlişkin Önemli Açıklama! (2828 s. Kanun Ek-1 Madde ile Kamuya Yerleştirme)

 

Değerli Kardeşlerim,

İlkAtamaİçin,

Kamuya yerleştirme sonuçlarına dair kura sonuçlarını aşağıdaki linkten 30.06.2020 tarihinden itibaren öğrenebilirsiniz…

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Atama sonuçlarına göre yerleşenler, atandıkları kurumlar tarafından en geç bir ya da iki hafta içerisinde istenilen belgelerin açıklanacağı kurum internet sitelerinin duyurular kısmını takip etsinler.

İstenilen belgeler açıklandıktan sonra duyurularda ki açıklamalara göre belgelerin tamamlanıp, atandığı kuruma duyurularda belirtilen süre de teslim edilmesine dikkat edilmelidir.

Ancak, Türkiye Büyük Millet Meclisinde yürürlüğe konulacak İlk Defa Kamuya Atanacaklar İçin Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi YASALAŞIRSA;

TSK, EMNİYET, MSB vb. STRATEJİK KURUMLAR hariç DİĞER KURUMLARA atananlarda güvenlik soruşturması yapılmayacak, sadece arşiv araştırması yapılabilecektir.

Sadece Arşiv Araştırması Kamuya ilk defa alınacaklarda yapılacak ve sonrasında 657 DMK 48. Maddesi veya/399 KHK 7. Maddesindeki esaslara göre göreve başlayışta durumu olumsuz olmayanların göreve başlayışları için atamaları yapılabilecektir.

TSK, EMNİYET, MSB vb. STRATEJİK KURUMLARA yerleşenler için güvenlik ve arşiv araştırması birlikte yapılabilecektir. Stratejik kurumlar zaten internet sitelerinde güvenlik ve arşiv araştırması istiyorsa zaten ona göre belgelerinizi yerleştiğiniz kuruma sunmanız gerekecektir.

Kurumların internet sitelerindeki duyurular kısmını 30.06.2020 tarihinden itibaren takip etmenizde fayda vardır.

Yukarıda bahsedilen Kanun Teklifi yasalaşmazsa kurumların internet sitelerindeki duyurulara göre istenilen belgeler her halükarda tamamlanıp, atandığınız kurumlara süresinde sunulmalıdır.

Bilgilerinize…

 

Salih ÇETİN

YADER Genel Başkanı

 

30.06.2020 tarihinden itibaren AÇIKLANACAK;

YERLEŞTİRME SONUÇLARI TIKLAYIN

                            ↓

https://kamusonuc.ailevecalisma.gov.tr/SHCEK_Yerlestirme_Sonucu