22/Şubat/2024

2024 Mayıs Ayında Kamuda İstihdam Hakkı Olanlar İçindir!

Değerli Kardeşlerim,

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu’nun ek-1 maddesi gereğince kamuda istihdam hakkı olanların; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, HER YIL #Mayıs#Eylül ve #Aralık aylarında Kamuya yerleştirme işlemine esas tercihler ve kura işlemleri ilanı sonucu atandığınız kurumlarca göreve başlayış evrakı olan atamalar gerçekleştirilmektedir.

Yukarıda belirtilen aylar öncesinde Form-A belgesi ile ayrıldığı kuruma başvuranların bilgileri;
Mayıs ayı için #Mart ayının,
Eylül ayı için #Temmuz ayının ve
Aralık ayı için #Ekim ayının
 İKİNCİ HAFTALARINDA hak sahibi olanların belgeleri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerince Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilmektedir.

KAMUDA İSTİHDAM HAKKI OLANLARIN;
FORM-A belgenizin E-DEVLETTEN HAK SAHİPLİĞİNİN ONAYINI 2024 I. DÖNEM MAYIS AYI  İÇİN 2024 Mart Ayının en geç 14’üne kadar e-devletten ONAYLANANLAR TERCİH YAPABİLECEKLER. 2024 Mart Ayının 15 ‘inden SONRA e-devletten onaylananlar tercihlerini 2024 II. DÖNEM EYLÜL AYINDA TERCİHLERİNİ YAPABİLECEKLERDİR. 

Devlet Korumasından ayrıldıktan sonra FORM-A belgesiyle kamuda istihdam için başvurunuz sonrası; E-Devletten AİLE İSTİHDAM yazdıktan sonra “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Hakkı Sorgulama(Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı) linkini tıklayarak gerekli kontrolü yapıp istihdam hakkınızın onaylanıp onaylanmadığını takip edebilirsiniz.

Bazen sistemden kaynaklı olarak e-devlette istihdam hakkını onaylanmadığını görenlerin form-a için başvurduğu kurumdan gerekli teyidi almaları yeterlidir.

E-devletten onaylandığını görenlerin 2024 Mayıs ayında Kamuda istihdamları için 30 tercih hakkı verilecek ve Kamuya Tercih işlemlerine dair 2024 Mayıs ayı öncesinde gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Bilgilerinize.

Salih ÇETİN
YADER Genel Başkanı